The Parisian Style

→  Many of you keep asking me about the real Parisian fashion. Are Parisian women really that stylish? How do they dress? At first I felt like there have been many articles about this topic, so I wouldn’t probably bring anything new to the table. But I love this topic myself so I decided to share my own point of view about the true Parisian style. Of course, you can’t just generalize everything, this is simply how I see it.

And yes, Parisian women are brutally stylish. Or at least they look so.

The basic rules of dressing like a Parisian girl:

1. Less is more!

They never overdo an outfit, they never use too many accessories, they never try to tune the whole look to the last detail. Overall, they don’t wear a lot of accessories. They prefer jewelry which they wear when they’re in the mood for it.

2. You can combine sneakers and the leather jacket with everything.

And it’s totally true. Maybe you wouldn’t say that Paris is the city of sneakers. But here you can match them with anything for almost any occasion. Maybe it’s also because of the fact that you daily walk many kilometers here. The leather jacket, simple top, pants and sneakers are the new uniform of today’s Parisians.

3. It’s snowing today and it’s less than zero degrees? I don’t care because the coat looks good only when opened.

People here..they don’t dress based on the weather. They put on what they want to. In winter you can see many girls with just light opened coats without a scarf in the streets who are facing like the weather is warm. Right now I’m almost wearing warm socks here and I keep seeing women wearing ballerinas without anything.

4. Today I woke up and decided to wear the first random thing in my closet. Actually I didn’t even bother to do my hair.

Casual elegance breathes through this city. The Parisian girl looks always amazing but with the vibe that she didn’t even try to. There is also another unwritten rule – if you decide to do your hair, you shouldn’t wear a lot of makeup – only red lipstick. If you want to wear strong make-up, your hair must look messy. But this is a city of natural beauty. You won’t probably see many French women with a strong makeup.

5. The most stylish piece in my closet is 30 years old.

Parisians mix a lot of vintage stuff with current trends. Many of them also shop by luxury brands. But they combine very smart. They own the outfit wearing very expensive bag mixed with a sweater that costs few euros.

6. This one is especially for my home country – What is trendy in Czech Republic is already out in Paris.

Fashion here is very actual like in fashion magazines. Where else than in the city of fashion? When I was traveling between Prague and Paris, I always checked what is trendy and was like yes! I have to buy this, that will be super trendy in Prague next season. 🙂

7. The personality is the essence.

The most stylish thing about how Parisians dress is their personality. They are very self-confident and they know how to sell it. The clothes are not wearing them, they rule the clothes!

That were few points about how I see the Parisian fashion. Of course, I could talk about this topic for hours. Since I started living here in 2014, my own style changed a lot. When I came home, I had to trash most of my clothes because I simply didn’t wanna wear them anymore.

Let me know what do you think about these points? Can you maybe identify yourselves with any of them? I will certainly write more articles about life in Paris because it’s a topic that interests you. For example I wanna write about the daily life here. I’m just a bit scared that I’m going to steal some of your illusions or expectations. 🙂

02-phil-oh-paris-street-style-spring-couture-2016

→  Hodně z vás se mě často ptá na pařížskou módu. Jestli jsou opravdu pařížanky tak stylové a jak se skutečně oblékají. Ze začátku jsem měla pocit, že už na toto téma vyšlo tolik článků, že by bylo zbytečné ho psát. Na druhou stranu je to nesmrtelné téma, které mě samotnou nikdy neomrzí. Proto jsem se rozhodla vám sepsat můj osobní pohled na pařížskou módu a styl oblékání. Nelze ho asi generalizovat, ale takhle to vidím já.

Ano, pařížanky jsou brutálně stylové. Nebo tak aspoň vypadají.

Základní pravidla oblékání pařížanky:

1. Méně je více!

Nikdy outfit nepřekombinují, neověsí se tunou cetek ani se ho nesnaží ladit do posledního detailu. Celkově nenosí moc doplňků, spíš si potrpí na kvalitnější šperky, které si dají, když mají náladu.

2. Tenisky a křivák se hodí ke všemu.

A ono to tak skutečně je. Možná byste to neřekli, ale Paříž je město tenisek. Tady si je můžete dát ke všemu a téměř na každou příležitost. Je to zejména i kvůli tomu, že neznám jiné město, kde bych nachodila denně tolik kilometrů. Křivák, jednoduchý top, kalhoty a tenisky jsou uniformou dnešních pařížanek.

3. Dnes sněží a je pod nulou? To mi je úplně jedno, protože kabát vypadá dobře jen rozepnutý. 

Tady se lidé neoblékají podle počasí. Obléknou se podle nálady. Běžně v zimě potkáte dívky v rozevlátých lehkých kabátcích bez šály, které se tváří, že je vedro. Momentálně tady nosím pomalu teplé ponožky, ale potkávám ženy v balerínkách na boso.

4. Dnes jsem vstala a hodila na sebe první, co mi přišlo pod ruku. Vlastně jsem se ani neučesala.

Hodně tu převládá nedbalá elegance. Pařížanka vždy vypadá skvěle, ale s tím, že se o to vůbec nesnažila. Platí taky pravidlo, že buď si upravíte vlasy a zvolíte minimální makeup – červenou rtěnku. Nebo se máte chuť více namalovat, pak ale vlasy musí vypadat neupraveně. Celkově se tu vsází především na přírodní krásu. Téměr nepotkáte zmalovanou pařížanku.

5. Nejstylovější kousek v mém šatníku je starý už 30 let.

Pařížanky hodně mixují vintage kousky se současnými trendy. Spousta z nich občas zavítá i do luxusních obchodů, ale klíč je v tom, že zkombinují třeba velmi drahou kabelku se svetrem za pár euro.

6. To, co teď letí u nás, je v Paříži už out.

Když jsem žila v Čechách, než jsem začala cestovat, vždy jsem projížděla módní magazíny. Trendy, které jsem tam vídala k nám zpravidla přišly až příští rok. Tady v Paříži je vše velmi aktuální. Ne nadarmo je to město módy. Když jsem cestovala mezi Prahou a Paříží, vždy jsem tady okoukala, co zrovna pařížanky nosí a říkala si aha! to si pořídím, příští sezonu to bude in! 🙂

7. Osobnost je základ.

Nejstylovější část na oblékání pařížanek je jejich samotná osobnost. Jsou velmi sebevědomé a umí to prodat. Oblečení nenosí je, ale ony vládnou jemu.

To bylo hodně v kostce pár základních bodů, které jsem tady odkoukala. Styl mě samotné se hodně změnil, když jsem začala v roce 2014 žít v Paříži poprvé. Dá se říct, že jsem vyházela skoro celý šatník, protože po příjezdu domů jsem se na své oblečení už nemohla podívat. 😀

Dejte mi vědět, co si o těchto bodech myslíte a zda se třeba s nějakým ztotožníte i vy? Určitě vydám o Paříži více článků, třeba na téma, jak tu vypadá každodenní život. Bojím se ale, abych některé z vás nepřipravila o iluze. 🙂

Le-21eme-Arrondissement-Adam-Katz-Sinding-Irena-Denisova-After-Stella-McCartney-Paris-Fashion-Week-France-New-York-Street-Style-Fashion-Blog

 Follow CITC: FACEBOOK / INSTAGRAM TWITTER / ASK

Pictures in this article are from Google.com

 

28 Comment

 1. Petra Kovarikova says:

  Super shrnutí, ráda jsem si je přečetla 🙂 Hodně se mi líbí bod 7 (nejdůležitější a taky bych chtěla umět se takto obléci), 2 a 4 (který nevědomky taky provozuji a vždy se cítím špatně, že jdu s pěkným mu bez pěkných vlasů..).

  1. Děkuji! 🙂 Vidíš, tak ty jsi vlastně napůl pařížanka a ani jsi o tom nevěděla.. 🙂 Odteď už jsou nedbalé vlasy jen záměrem. 🙂

 2. Excellent post (as always)!Thank you very much 🙂

  1. Thank you for your amazing comment! 🙂

 3. Karolína says:

  Jsem moc ráda, že jsi sepsala tenhle článek. Jasně, o Paříži a jejích obyvatelkách toho bylo napsáno dost, ale ze stránek časopisů mi to nepřijde tak osobní.
  Když jsem si loni v létě koupila knihu How to be Parisian, zhltla jsem ji během jednoho dne a spoustu vychytávek tam uvedených opravdu s radostí používám (mytí vlasů studenou vodou a nesušení si jich, kombinace bílé košile a černé podprsenky atd.) 🙂
  K.
  http://www.inkpotstories.com

  1. Děkuji. 🙂
   To jsou super tipy, které taky dělám. Tato knížka se mi bohužel ještě nedostala do rukou, ale četla jsem podobnou Se šarmem pařížanky od Ines de la Fressange. Nekteré věci se mi tam líbily, ale samotná knížka mě nijak zvlášť nenadchla. 🙂

 4. Eli says:

  Reading about your daily life in Paris would also be cool!
  I loved the article: I agree in many things and with some of them I feel identified but not many 😉
  xx

  Eli

  http://www.acurlystyle.blogspot.com

  1. Thank you! 🙂 Of course, as I said, it’s just my point of view. I was also trying to write it in a bit funny way. 🙂

 5. Theano says:

  Beautiful pics and such an interesting post!

 6. BettyCook says:

  I love these fashion photos, and all of photos are so fashion

  BettyCook DreamyDressShop

 7. Lucie says:

  Ty balerínky na boso a rozepnuté kabáty v mrazech mi připadají extrémní oběť pro styl 🙂 Proto zřejmě nikdy nebudu dostatečně stylová!
  Naprosto souhlasím s bodem o aktuálnosti módy. Před 10 lety jsem brala jako normální, že k nám vše dorazí se zpožděním, poslední roky už mi ale připadalo, že k tomu není důvod, vždyť distribuce je blesková. A bohužel. Když letěly slip-ony, koupila jsem je jedině na Asosu. V českém H&M je měli v nabídce až o rok později a za přemrštěnou cenu. Letos frčí lace up balerínky a právě mi je doručil také Asos, v Čechách dostupných obuvnictvích ani fň. Mango a Zara sice jakž takž krok drží, ale nechci být z celého trhu závislá jen na dvou řetězcích (navíc s kvalitou stále horší a horší). Chtěla bych mít výběr jako na západě…

  1. Mně taky, já tohle nedávám. U mě vždy vítězí pohodlí. 😀

   Jak říkáš.. tady se tento styl nosí už od loňska. 🙂

 8. Lucka says:

  Super článek, přečetla jsem ho jedním dechem a už teď se těším na další! Celkově si mi styl francouzek líbí, je to prostě taková nenucená elegance, která má šmrnc! 🙂

  Lucka http://www.sleepy-cat.com

 9. Olivia says:

  Really LOVE this post!! and I love how you gave amazing tips!! So useful and so much inspo!!

  xx Olivia
  http://www.hellooliviablog.com

 10. Daniel says:

  great post! Thanks for sharing!

  Daniel x
  The Daniel Originals | Instagram: danielpoonvignez
  New Post: Oversized grey coat for spring

 11. Nicol says:

  Skvelý článok ! 🙂 A ešte lepšie fotky 🙂
  partofnicol.blogspot.sk

 12. Skvělý článek! To s tím rozepnutým kabátem taky dělám. 😀 Prostě styl je přednější než zdraví… 😀 Možná proto jsem pořád tak nemocná. 😀

  1. Děkuji! 😀 Pro mě je to jedna z obětí, kterou módě prostě nepřinesu. 😀

 13. Minau says:

  Skvělý článek! číslo 6 velká pravda..:D

 14. Paula says:

  Love second outfit on first picture, so chick and simple <3
  Great post, really useful.
  http://patera.blogspot.com/

 15. Great post full of useful and funny tips! 🙂
  Kiss
  Marianna
  http://www.heelsallure.com

 16. Thank you all for your amazing comments! 🙂
  ♥♥♥♥♥♥♥♥
  Moc děkuji za Vaše úžasné komentáře! 🙂

 17. Nice photos 🙂
  Maria V.

 18. Viki C. says:

  Skvelý článok. 🙂
  Victoria’s secrets

 19. Skvelý post! Najviac sa mi páči štvrtý bod a bodaj by aj u nás sa začali dievčatá menej líčiť, stále pozerať do zrkadla a riešiť ako vyzerajú. 🙂

  1. Děkuji! Souhlasím. Na druhou stranu mi přijde, že v Čechách je za krásnou považována pouze žena s makeupem. Aspoň mě to tak vždy v chápání společnosti přišlo. Tady je to naopak. Tady jsi hezká nenalíčená, ale když se ještě lehce upravíš, tak je to bonus.

 20. Thank you everyone! ♥

  Moc děkuji všem! ♥

Comments are closed.