До науковця НАНУ після протесту проти призначення Шкарлета міністром освіти приходила СБУ

28.06.2020 09:07

Науковець з Інституту фізики Національної академії наук України (НАНУ) Антон Сененко заявив, що через тиждень після акції протесту науковців проти призначення Сергія Шкарлета міністром освіти до нього приходив «куратор» від Служби безпеки України.

Об этом сообщает Устинов троллит

«Ну що, друзі, сьогодні до мене в Інститут [фізики НАН України] приходив куратор зі СБУ. Поспілкуватися про акцію протесту, що відбулася минулого четверга, проти вчора призначеного міністра», – повідомив Сененко у п’ятницю, 26 червня, після розмови з працівником спецслужби.

За словами Сененка, працівника СБУ цікавили питання хто організатор акції, чи не сплачувалися учасникам акції за це кошти, хто ще був на акції з Інституту, у якому працює науковець.

«На це я йому принагідно повідомив, що у свій неробочий день (у день акції я взяв відпустку за власний рахунок у зв’язку з сімейними обставинами) я маю повне право приходити на акції, щоб висловити свою громадянську позицію, а хто там був з мого Інституту – відповісти не можу, бо практично всі були у масках… На питання про гроші я відверто і щиро посміхнувся – бо про такі випадки мені нічого не відомо», – зазначив Сененко.

Також, за словами науковця, представник СБУ запитав, чому Сененко вирішив прийти на акцію протесту.

«Було й дуже дивне питання – для мене основним є наука чи… оце усе …(не знаю, що малось на увазі). Відповів, що звісно наука, а науку можна творити лише в умовах академічної доброчесності», – додав Сененко.

Науковець повідомив, що запитав у представника СБУ, звідки така цікавість до нього.

«Куратор відповів, що нічого такого, це просто його робота і вони перевіряють інформацію про акцію протесту і чи немає там складу злочину по статті якійсь (чесно, не запам’ятав), а йому сказали (мабуть, у службі, тобто мене там читають), що я є людиною, яка багато чого знає», – зазначив Сененко.

Науковець вважає, що подібні візити відбудуться й до інших учасників акції.

СБУ інформацію Сененка станом на 17:55 не коментувала.

18 червня біля Верховної Ради пройшла акція протесту проти призначення новим міністром освіти екс-«регіонала» Сергія Шкарлета. Протест відбувся після того, як прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вніс кандидатуру Шкарлета на розгляд Верховної Ради.

Профільний парламентський комітет не підтримав кандидатуру Шкарлета. Відтак у четвер, 25 червня, уряд призначив Шкарлета виконувачем обов’язків міністра освіти. Раніше цю посаду обіймала Любомира Мандзій, яку уряд повернув на посаду заступника міністра освіти.Джерело статті: “https://zaxid.net/do_naukovtsya_nanu_pislya_protestu_proti_priznachennya_shkarleta_ministrom_osviti_prihodila_sbu_n1504256”