Управління Пенсійного фонду ліквідовують: що потрібно знати громадянам

07.07.2020 19:26

Територіальні управління Пенсійного фонду перебувають у стані ліквідації.

Об этом сообщает Русский слон

Про це повідомляє видання Сегодня, передає “Народна Правда“.

Loading...

Такі радикальні зміни були заплановані давно. Вони зафіксовані у Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду до 2020 року, затвердженій Кабміном ще у вересні 2016 року.

Депутати ухвалили відповідний закон майже тиждень тому. Згідно із документом мінімальна пенсія в Україні зростає – тепер вона становить 1452 гривні. Пенсіонерам, які працюють, пенсію більше на 15 відсотків не зменшуватимуть. Пенсійний вік не підвищать, натомість змінять страховий стаж. Нині він 15 років, з 2018-го підніметься до 25-ти, а після 2028-го виросте аж до 35-ти років.

Популярні новини зараз
 • ”Ми там помираємо”: російський десантник звернувся до Путіна із різкою заявою щодо Донбасу
 • Україну чекає 4 місяці літа: синоптики дали новий прогноз
 • У Львівській області за добу у 144 осіб підтвердили COVID-19: статистика МОЗ
 • У результаті модернізації звичні територіальні управління ПФ ліквідуються. Замість них з’являться “агентські пункти” з обслуговування громадян.

  Причому якщо раніше в місті або районі було одне територіальне управління Пенсійного фонду, то агентських пунктів буде кілька. Оформити або переоформити пенсію можна буде у найближчому з них.

  А розташовуватися ці агентські пункти будуть вже не в спеціально відведених будинках або офісах, а на території інших організацій, підприємств і структур. У тому числі у відділеннях пошти, у банках, на території великих підприємств і організацій.

  За даними Пенсійного фонду, в Чернівецькій області пенсійна служба вже працює за такою моделлю віддалених робочих місць інспекторів. Зараз заходи щодо модернізації структури Пенсійного фонду проходять в Херсонській, Черкаській, Хмельницькій, Кіровоградській та Львівській областях. 2017 року відкрилося близько 500 агентських пунктів ПФУ. Приблизно стільки ж з’явиться і в нинішньому році.

  За рахунок такої реструктуризації Пенсійний фонд має намір істотно скоротити адміністративні витрати, тобто витрати на себе. Зрозуміло, що після злиття відділень скоротиться кількість керівників, начальників відділів, бухгалтерів і технічних працівників.

  Крім того, Пенсійний фонд має намір відмовитися від експлуатації тих будівель, де сьогодні розміщуються управління ПФ. У Фонді зазначають, що у багатьох з цих будівель неможливо створити комфортні, європейські умови для відвідувачів. До того ж вони вимагають значних сум на оплату оренди, ремонти та інше.

  Завдяки мережі агентських пунктів потреба у цих будівлях відпаде. Керівництво, яке залишиться після “оптимізації”, переїде до укрупненого підрозділу Пенсійного фонду, а інспектори будуть вести прийом в агентських пунктах.

  Нагадаємо, міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що проблеми з наповненням бюджету державного Пенсійного фонду призведуть до необхідності підвищення пенсійного віку.

  Раніше повідомлялося, що з другого кварталу 2018 року (за умови успішного виконання державного бюджету за перший квартал) мінімальна заробітна плата для українців підвищиться до 4 200 гривень, тому мінімальна пенсія повинна буде зрости до 1680 гривень.

  Також нагадаємо, наприкінці 2017 року середня пенсія українців становила 2448 гривень.

  Хочете читати новини в іншому форматі?
  Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
  Підписатись можна ТУТ
  Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/07/07/upravlinnya-pensijnogo-fondu-likvidovuyut-shho-potribno-znaty-gromadyanam/”