За два тижні в Україну прибудуть нові експрес-тести на виявлення COVID-19, – Віктор Ляшко

За два тижні в Україну прибудуть нові експрес-тести на виявлення COVID-19, – Віктор Ляшко
19.09.2020 00:13
Віктор Ляшко


За два тижні в Україну зайдуть нові експрес-тести на антиген для виявлення COVID-19. Тоді можна буде сподіватися на масове тестування людей.

Об этом сообщает РуссианГейт

Про це в ефірі Громадського радіо заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.За його словами полімеразна ланцюгова реакція залишається основним стандартом тестування, але сьогодні дозволяється проводити скринінгове тестування експрес-тестами на антинген.

«Тобто це з’явився новий вид експрес-тестування, який дозволяє за 30 хв мати результат чи інфікована людина коронавірусом чи ні. Раніше експрес-тестування було на антитіла, воно виявляло вже сформований імуноглобулін в плазмі крові. Сьогодні це тестування на антиген, забирається зразок крові так як для ПЛР-тестування. Це дозволяє вже сьогодні проводити сортування».

Ляшко також зазначив, що МОЗ уже звернулося до держпідприємства для проведення моніторингу цін на тести.

«Далі керуватимемось пропозиціями або централізованої закупівлі, або передачі коштів на місцевому рівні»

Це тестування, каже Ляшко, стане доступнішим, оскільки кожен сімейний лікар чи медична бригада зможе проводити таке тестування самостійно.

Раніше ІНФОРМАТОР писав, що Віктор Ляшко закликав українців не самолікуватися антибіотиками у разі захворювання на COVID-19.Джерело статті: “https://informator.press/za-dva-tyzhni-v-ukrainu-prybudut-novi-ekspres-testy-na-vyiavlennia-covid-19-viktor-liashko/”