39 нападів на журналістів та активістів зафіксували в Україні з початку року

22.06.2019 22:56


У період з 1 січня до 15 червня 2019 року було зафіксовано 39 нападів на представників громадянських організацій в Україні.


Про це на пресконференції щодо презентації попередніх результатів дослідження нападів на громадських активістів за перші шість місяців 2019 року, заявила одна з авторів дослідження Пауліна Мофре.

“Моніторинг журналістських джерел показав, що було скоєно 39 нападів в Україні з 1 січня 2019 року по 15 червня. Після проведення аналізу ми з’ясували, що більше 20 нападів відбулися з політичних причин”, — сказала Мофре.

За даними моніторингу, напади на журналістів з цієї кількості становлять майже 60 відсотків, а на активістів — більше 40 відсотків. Зокрема, у січні був 1 такий напад, у лютому — 9, березні — 6, квітні — 3, і у травні і першій половині червня — по 2 напади.

Згідно з даними моніторингу, найбільше нападів зафіксовано у Києві, Чернівцях і Одесі.

Ще один автор дослідження Ніколя Кюдерк зазначив, що упродовж 2018 року було повідомлено про більш ніж 50 випадків переслідувань представників громадянського суспільства в Україні.

Моніторинг проводився командою волонтерів та стажерів правозахисної організації “Центр громадянських свобод” Ніколя Кюдером, Пауліною Мофре та Аліаскаром Єримбєтовим.

Моніторили ЗМІ — національні і міжнародні, сайти неурядових організацій, відстежували сайти правоохоронних органів, аналізували акаунти активістів у соцмережах, аналізували інформацію на сайтах міжнародних організацій, тощо.

Також проводилося інтерв’ювання безпосередніх жертв нападів, їхніх адвокатів та родичів, автори розмовляли із свідками, аналізували фото і відео з місць події тощо.

Звіт дослідники планують опублікувати у серпні 2019 року.

«Аргумент»Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/39-napad-v-na-zhurnal-st-v-ta-aktiv-st-v-zaf-ksuvali-v-ukra-n-z-pochatku-roku”