Швеція припинила справу проти Ассанжа

19.11.2019 14:30

Шведська прокуратура припинила розслідування проти засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа у справі про зґвалтування. Ассанж нині перебуває під вартою у Великій Британії, передає BBC.

Об этом сообщает http://krasnobykow.com

Ассанж, який заперечує звинувачення, уникав екстрадиції до Швеції протягом семи років після пошуку притулку в еквадорському посольстві в Лондоні в 2012 році.

48-річний австралієць був виселений в минулому місяці і засуджений до 50 тижнів тюремного ув’язнення за порушення умов його застави.

Зараз він утримується у в’язниці Белмарш в Лондоні.

Засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа заарештували 11 квітня в Лондоні за запитом США. 13 червня міністр внутрішніх справ Великої Британії Саджида Джавід підписав дозвіл на екстрадицію засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа в США. У США 47-річного Ассанжа звинувачують у змові з метою злому урядових комп’ютерних систем і порушенні закону про шпигунство. Сукупно йому пред’явили 17 звинувачень. Терміни по більшості з цих статей підсумовуються, тому йому може загрожувати до 180 років в’язниці.

Головне звинувачення пов’язане з порушенням закону про шпигунство за оприлюднення секретних військових і дипломатичних документів Пентагону і Державного департаменту у 2010 році. Мова йде про одну з найвідоміших публікацій WikiLeaks: портал оприлюднив тисячі секретних документів США про перебіг війни в Афганістані та Іраку, в тому числі про інциденти, пов’язані з розстрілом мирних жителів.

Зараз Ассанж відбуває 50-тижневий термін ув’язнення в Лондоні за порушення умов звільнення під заставу у 2012 році.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/shveciya-pripinila-spravu-proti-assanzha-330198_.html”