Очільник мінекономрозвитку захищає високі зарплати топ-чиновників

14.01.2020 17:14

Про це він сказав під час медіа-заходу у форматі мосту із регіонами, присвяченого проєкту закону "Про працю" №2708, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Об этом сообщает http://banksta.top

"Я просив би, щоб мої заступники продовжували отримувати високу зарплату. Тому що в них є сім’ї, в них є діти, в них є ринок. І коли підуть мої заступники, які є, я впевнений, чесні професіонали, то я не зможу робити ніяких покращень для України в економіці. Тому я дуже звертаюся до суспільства дозволити нам платити високі зарплати на державній службі. Це важливо для розвитку України", – сказав Милованов.

За його словами, "якщо ми хочемо, щоб у нас були компетентні лідери в країні, компетентні держслужбовці, ми маємо їм платити трошки нижче ринкової зарплати".

"Чому суспільство проти високих зарплат? Тому що середня зарплата в Україні 10 тисяч гривень, 12 тисяч гривень. На певний підприємствах України, можливо, на професійних, – 17-20 тис.₴ Звичайно, при таких умовах політично не можна платити зарплати 100 тис. грн чи 200 тис.₴ Але поки ми не будемо платити такі високі зарплати, ми не зможемо мати професіоналів у державі та держава не буде розвиватися. Тут суспільству вирішувати: чи певна несправедливість на період розвитку держави, чи справедливість, але уповільнення і відтермінування розвитку держави. Я б хотів жити в країні, де на сьогоднішній час середня зарплата має бути не 10 тисяч, а 30-40 тисяч гривень", – сказав міністр.

Він попросив суспільство підтримати можливість уряду наймати на роботу професіоналів із ринку праці.

"На зарплату 18 тис. грн чи 12 тис. грн я не можу взяти людину, яка буде перевіряти фінансові плани державних підприємств, на яких крадуть мільйони доларів. Мені потрібні професіонали. Я прошу дозволити суспільству підняти зарплати державним службовцям, не собі, а державним службовцям", – сказав він.

Водночас на уточнення, чи задоволений Милованов своєю зарплатою, відповів: "Моя зарплата не має сенсу. Моя зарплата є в декларації. За минулий рік вона була 8 млн грн як професора: частина — з українських університетів, частина — з американських університетів. Це те, що хороші професори мають заробляти в Україні".

Він наголосив, що будь-яка зарплата на посаді міністра, не буде для нього суттєвою, "тому що нащо така велика зарплата?".

"Я не витрачаю гроші. Я мало витрачаю гроші. Я по суті їм у їдальні та їжджу на "убері", на машині міністерства. Я відкладаю гроші на пенсію та на дітей, щоб я не переймався, що коли мені треба буде в лікарню, щоб я міг дозволити якісних лікарів. І це є інша проблема, — немає пенсійної реформи. Високі зарплати потрібні всім не для того, щоб витратити, а для того, щоб забезпечити своє майбутнє", – наголосив Милованов.

Нагадаймо, сьогодні стало відомо, що заступникам Милованова, який скаржився на безгрошів’я, у грудні підняли зарплату.Джерело статті: “https://www.depo.ua/ukr/politics/ochilnik-minekonomrozvitku-zakhishchae-visoki-zarplati-top-chinovnikiv-202001141094950”