Захистити робочі місця: в Києві тисячі аграріїв закликали президента звільнити главу НАБУ Ситника

Захистити робочі місця: в Києві тисячі аграріїв закликали президента звільнити главу НАБУ Ситника
09.02.2020 09:06

Аграрії передали президенту України звернення з 30 тисячами підписів, в якому закликають звільнити корупціонерів і зупинити тиск на компанію "Укрлендфармінг", біля працівників аграрних холдингів "Укрлендфармінг" і "Авангард" були інші активісти, які приєдналися до їхніх вимог, провели мітинг під Верховною Радою та Офісом президента, де закликали захистити компанію від утисків правоохоронців.

Об этом сообщает Роспрес


Про це повідомляє УНІАН.


Аграрії виступали з вимогами припинити тиск силових органів на підприємство і звільнити директора НАБУ Артема Ситника, визнаного судом винним в корупції.


Під час виступу зі сцени операційний директор "Укрлендфармінг" Галина Ковток висловила надію, що вимоги 27 тисяч аграріїв, яким компанія дає роботу на селі і щорічно виплачує 3,5 млрд гривень зарплат, будуть почуті.


"Ми чекали, поки проблема вирішиться — тепер мовчати не будемо. Будемо голосно захищати компанію, щоб за стінами Верховної Ради і Офісу президента нас почули. Ми нічого не вкрали і не успадкували — все побудували власними руками. Сьогодні ми захищаємо своє. Тому "руки геть від "Авангарду", руки геть від "УЛФ"!", — заявила вона.


Керівник Зорянського відділення "Західної агропроізводітельной компанії" (входить в "Укрлендфармінг") Володимир Данилевський заявив, що обшуки правоохоронців лякають співробітників компанії і загрожують зриву робочого процесу.


"Це насторожує мене — керівника і співробітників, які хочуть працювати і отримувати зарплату, а не спілкуватися з детективами НАБУ. Ми стоїмо, щоб не втратити роботу. В Польщі чекають молодих людей, які вміють працювати. Зараз робиться все, щоб їх відправити з України і закрити наші робочі місця. Нас паралізували і поставили під загрозу посівну кампанію, людей, їх достаток", — прокоментував він.

Народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко пообіцяв зі сцени, що вимоги аграріїв будуть почуті, і Ситник не залишиться главою НАБУ.


"На чолі Національного антикорупційного бюро стоїть корупціонер, внесений до реєстру корупціонерів — як таке може бути? Він дискредитує інституцію, яка повинна боротися з топ-корупцією — але не з топ-підприємством, яке створює ВВП України, нарощує експорт і годує всю країну і півсвіту. Ми понесемо ваші вимоги до Верховної Ради, вони повинні реагувати на те, що ви приїхали боротися за свої права", — сказав він.


Аграрії перемістилися під Офіс президента, щоб передати звернення до Володимира Зеленського з підписами 30 тисяч співробітників і активістів. У зверненні містяться заклики до президента втрутитися і зупинити знищення важливого для економіки України підприємства, усунути корупціонерів і зберегти робочі місця. Аграрії просять призначити відповідальну особу, яка збере за столом переговорів представників держави і власників компанії для діалогу.


Мітингувальники залишили біля Офісу президента кілька тисяч запалених свічок зі своїми іменами, і заявили, що акція є попереджувальною — якщо до їхніх вимог не прислухаються, на вулиці вийде значно більша кількість людей.


Раніше власник групи компаній "Укрлендфармінг" і "Авангард" бізнесмен Олег Бахматюк назвав незаконними обшуки силовиків в його компанії у справі про розкрадання стабілізаційного кредиту з "ВіЕйБі Банку", основним акціонером якого він був. Він заявив, що відкриті проти нього і компанії справи — це особиста помста директора НАБУ Ситника. Ситник визнаний судом винним в корупції через елітний відпочинок за чужий рахунок, і внесений до реєстру корупціонерів. Свідком сторони звинувачення в суді був радник сестри Олега Бахматюка.


"Укрлендфармінг" — український агрохолдинг, який керує найбільшим банком чорнозему — 500 тис га, займається вирощуванням сільськогосподарських культур і насіння, виробництвом цукру, тваринництвом і дистрибуцією сільгосптехніки. У його склад входить агропромислова група "Авангард", компанії якої спеціалізуються на виробництві курячих яєць (з проектною потужністю 1,6 млрд яєць на рік) і продуктів яєчної переробки, які експортуються в близько 40 країн.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/2020-02-05/zaschitit-rabochie-mesta-v-kieve-tyisyachi-agrariev-prizvali-prezidenta-uvolit-glavu-nabu-syitnika/187590”