Саудівська Аравія оголосила війну на найбільш чутливому для Кремля фронті – експерт

Саудівська Аравія оголосила війну на найбільш чутливому для Кремля фронті – експерт
09.03.2020 09:55
Саудівська Аравія оголосила війну на найбільш чутливому для Кремля фронті – експерт

На росіян знову чекає долар по 80 рублів, двозначні цифри ключової ставки ЦБ, панічна витрата резервів, розповіді Путіна про те, як добре за один долар отримувати більше рублів, а Силуанова — що і за нафти в $ 20 / барель країна протримається ще багато років.

Об этом сообщает Руспрес

Таку думку висловив російський економіст, соціолог і політичний діяч Владислав Іноземцев.

За словами експерта, дії росіян під час виходу з угоди ОПЕК +, укладеної ще в кінці 2016 р, вперше потягли наслідки від країни, яка жорстко і відкрито відповіла на порушення угод Москвою. «Саудівська Аравія — не Європа, яка намагалася по-доброму переконати Кремль, що не потрібно воювати в Грузії і в Україні. І навіть не Туреччина, яка готова постріляти по російських маріонетках, щоб потім її президент поїхав до Москви і привіз звідти «мир для нашого покоління». В цьому випадку ми маємо справу з країною, яка розуміє, яку силу має, і яка готова її використовувати. Сила ця не обчислюється дивізіями і боєголовками — але здатна нанести Росії більшої шкоди, ніж будь-який її військовий противник», — каже Іноземцев.

Експерт додає, що жодної закулісної інтриги зараз немає – «є чесне оголошення війни на найбільш чутливому для Кремля фронті. Це удар в найслабше місце і у найбільш невідповідний момент».

«Сьогодні Ер-Ріяд почав масштабну операцію «з примусу Москви до миру» на фронтах нафтового протистояння. У Кремля є вибір: або продовжувати стверджувати, що йому все дарма, російську стабільність не можуть порушити жодні шейхи, а суверенітет важливіший пенсій; або у відносно короткій перспективі повернутися за стіл переговорів і підписати нову угоду, «самообмежитись» у видобутку не те що на 500 тис., а на 1-1,5 млн. барелів на день», — додає економіст.

Хоча він також зауважує, що російське керівництво не визнає помилок і не кається у скоєному, тож не чекає на обумовлені дії. А попереджає, що на Росію чекає висока інфляція, крах споживчого кредитування і зав’язаних на нього секторів економіки, знецінення пенсій та допомог, бюджетний дефіцит і емісія.

Іноземцев нагадав, що у п’ятницю Росія оголосила про намір вийти з угоди ОПЕК +, укладеної ще в кінці 2016 р. Ринки відреагували падінням – але не дуже істотним. Увечері 6 березня, за три години після оголошення про припинення угоди, ціни на Brent знизилися на $ 2,1 / барель, або на 4,5%. Катастрофа трапилася пізніше, коли в неділю Саудівська Аравія повідомила, що як відповідь знижує ціни на $ 6-8 / барель у разі поставок своєї нафти на різні ринки Європи і Азії. На торгах в Японії в понеділок вартість найбільш торгованих марок знизилася більш ніж на чверть.


Джерело статті: “https://tsn.ua/svit/saudivska-araviya-ogolosila-viynu-na-naybilsh-chutlivomu-dlya-kremlya-fronti-ekspert-1504842.html”